Ishockeymatch Bromma – Blackeberg

Inför fullsatta läktare med en fantastisk stämning, spelades den årliga hockeymatchen i Stora Mossens ishall! Att vi håller liv i denna fina tradition, betyder mycket för både Bromma gymnasium och Blackebergs gymnasium. Gemenskapen – inte bara inom, utan även mellan skolorna – värderas högt av både elever och personal! Tack till elevkårerna på bägge gymnasieskolorna, domarna och vaktmästare på Stora Mossen. Ni har gjort en gedigen insats och utan er hade matchen inte kunnat genomföras. Naturligtvis även en stort tack till de elever ur alla årskurser och program som ställer upp i lagen – och till alla elever och personal som kom dit och hejade! Ni skötte er exemplariskt!

Hur matchen slutade? 8-2 till Bromma gymnasium!

>Klicka här för att se matchen

 

Dela: