Till innehåll på sidan

Handla av skolans UF-företag

Här kan du nå alla skolans företag och handla digitalt av dem.

Bromma gymnasium satsar stort på att låta våra elever starta ett företag på skoltid i samarbete med organisationen Ung Företagsamhet. Även denna höst har det startats väldigt många UF-företag på Bromma gymnasium trots alla svårigheter som uppkommer med restriktionerna. Det finns många intressanta affärsidéer bland dessa och produkter som passar utmärkt som present. Tyvärr är det inte så lätt för dem i Coronatider att sälja sina produkter. Därför vill vi hjälpa dem att nå ut digitalt till marknaden. Klicka på länken nedan så slussas du vidare till en lång lista med en kort beskrivning av varje företag och information om hur du når dem. 

http://bit.ly/brommajulmarknad

 

 

 

Dela:
Kategorier: